"Jsou mladí, radost pohledět,

rád mám je, byť jsou nezvední,

za třicet, za čtyřicet let

dá Bůh, že znatelně se změní.

Kdo kárá je, ten v právu není

a blázen, kdo se dotkne jich,

jsou něžní a jsou přirození,

pořádní lidé budou z nich."

 
Autor Francois Villon (1431 -1463) - francouzský básník 15. století, úryvek z jeho básně
Motto pedagogů naší školy v našem 21. století .

31.10.2014

24. října. 2013 se konalo v sále Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě  slavnostní 12. vyhlášení  "Oceňování nejúspěšnějších žáků a školních týmů středních škol  v Moravskoslezském kraji ve školním roce 2012/2013".

Marek Vondráček, absolvent oboru hotelnictví, převzal z rukou náměstkyně hejtmana kraje paní Mgr. Věry Pálkové ocenění.   

Blahopřejeme a přejeme úspěšné studium na vysoké škole.
Vedení školy a třídní učitelka

 

25.06.2014

Dne 30. 5. 2014 v restauraci Na Brandýse od 18.00 se konal  historicky první abiturientský ples naší školy – Albrechtovy střední školy v Českém Těšíně.  Organizace této zatím netradiční akce byla složitá, přípravný výbor zástupců všech maturitních tříd zdolával  řadu „překážek“. Už  to vypadalo, že ples nebude…... Na štěstí se toho ujaly dvě cílevědomé maturantky a dosáhly svého! Už od 17.00 hod. se scházeli účastníci plesu   studenti/abiturienti ve společenských šatech, někteří v doprovodu svých rodičů. Hrál jim k tomu DJ. Usedli k založeným stolům …a mohlo proběhnout slavnostní zahájení, včetně přípitku, které uskutečnili  moderátoři Lukáš Wodecki a jeho krásná partnerka společně s paní ředitelkou. Co bylo pak(?),  Vám určitě dovyprávějí ti, kteří se plesu zúčastnili. Děkujeme hlavním organizátorkám, je to  Barbora Gavendová, obor hotelnictví,  Zuzana Crhová, obor agropodnikání.  Věříme, že další ročník plesu se uskutečni hned v příštím roce   (vypadá to na 5. června 2015) ….a vznikne tak  NOVÁ TRADICE V NAŠÍ NOVÉ ŠKOLE.

03.06.2014

Dne 21. 3. 2014 se konal již XVI. ročník celostátní soutěže hotelových škol v cizích jazycích. Naši školu reprezentovaly Sára Šebeková z HT 3. B, Juliane Krutsche z HT 2. A a Kristýna Brňáková z HT 4. A. Kristýna Brňáková získala nádherné 2. místo ve vyšší kategorii AJ.

Blahopřejeme!!!

V pátek jsme tuto soutěž oficiálně převzali z rukou organizátorů školy Dakol a tak příští ročník XVII. se bude konat na naší škole.

  

23.03.2014

Od září 2013 probíhala soutěž o návrh na nové logo školy. Soutěže se zúčastnili hlavně současní studenti oboru polygrafie, ale také absolventi a žáci jiných oborů, např. oboru aranžér, dokonce i prodavač. Do úzkého finále se dostali tři– Ondřej STRMISKA, Bogdan NOGOL, oba třída PG4., Filip MUROŇ, absolvent z roku 2011/2012. Odborná porota měla těžký úkol. Nakonec byl jako vítězný návrh vybrán návrh Ondřeje STRMISKY. S podobou vítězného loga se můžete seznámit už na Dni otevřených dveří 4. 2. 2014, kde bude poprvé veřejně LOGO prezentováno. Hlavni cenu-odměnu převezme slavnostně vítěz soutěže  Ondřej z rukou předsedy Školské rady  pana Ing. Jaroslava Drahoše, ředitele tiskárny FINIDR. Paní ředitelka pak předá ještě vedlejší cenu za nejvyšší počet podaných návrhů. Cenu si vybojoval svou iniciativou Lukáš TOMIS, žák 3.  ročníku oboru prodavač. Děkujeme a blahopřejeme!

31.01.2014

Zuzana Řezáčová a Lucie Drozdová z HT 4. B zvítězily (pod vedením Bc. Heleny Šikulincové), zísakali první místo na mezinárodní soutěži "Mladý průvodce" v Ostravě-Hrabůvce.

Ze 13 družstev z celého Česka, ze Slovenska i Polska byly nejlepší! Úspěch v soutěži na téma: Dovolená není nuda  aneb je libo trochu adrenalinu - žákyním přinesl fantastickou odměnu - týdenní pobyt ve Splitu pro 6 osob! BLAHOPŘEJEME! 

(více v odkazu "Průvodcovství")

  

30.01.2014

Škola se zapojila do programu „Rok české hudby 2014“ s podporou aktivit ve vzdělávání zaměřených na kulturu a hudbu. Program byl vyhlášen Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

19.12.2013

Zapojili jsme se do projektu "Světová škola". Základní informace o tomto projektu zde.

27.11.2013

Ekotým paní Ing. Anny Hromkové získal titul „Nejlepší ekoškola Moravskoslezského kraje“

  

01.11.2013
Moravskoslezský kraj Příspěvková organizace

Albrechtova střední škola je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

http://www.albrechtovastredni.cz/hotelova.html?ida=217&pp=aktuality_1