Úvodní stránka » HOTELOVÁ

 Naše škola opakovaně nominovaná Asociací hotelů a restaurací ČR

na titul

 

„ŠKOLA ROKU 2016“

„ŠKOLA ROKU 2017“

„ŠKOLA ROKU 2018“

Hotelová - Polygrafická - Zemědělská - Nástavba

 24. 4. 2019 se konal 4. ročník prestižní cukrářské soutěže MARLENKA CUP v Opavě. Soutěže se zúčastnilo 16 soutěžících ze všech škol, které v Moravskoslezském kraji učí obor cukrář. Jsou to školy z Opavy, Ostravy, Frýdku-Místu, Frenštátu pod Radhoštěm, Karviné a Českého Těšína. V letošním školním roce soutěžily i cukrářky ze Slovenska.

2. místo obsadila  Zuzana Sližová ze třídy AC 3. a na 3. místě se umístila Klára Waclawkova  ze třídy KČC 2.

Blahopřejeme a děkujeme trenérce Bc. Anně Čunderlové, která žáky na cukrářské soutěže připravuje.

      

29.04.2019

Dne 12. 4. 2019 proběhla praktická maturitní zkouška třídy HT4.A. Žáci se vydali na Hrčavu, kde navštívili výrobu sýrů, pražírnu kávy a minipivovar a poté navštívili hotel Kempa v Bukovci. Perfektní program zajistila Monika Ruszová a skvělá průvodkyně Barbora Labojová zaujala všechny účastníky svým "umem".

      

14.04.2019
10.04.2019

Dne 5. 4. 2019 začala na naší škole první část praktické maturitní zkoušky. Žáci třídy HT3.B se vydali na odborný zájezd, který vytvořila Katka a do role průvodkyně se vcítila Míša. Navštívili jsme výrobní podnik Marlenka a rodné městečko Leoše Janáčka Hukvaldy. 

      

06.04.2019

  O TITUL PEKAŘ ROKU JUNIOR 2019 SE BOJOVALO V PARDUBICÍCH

ve dnech 2. - 3. 4. 2019 se v Pardubicích konal 23. ročník celostátní soutěže PEKAŘ ROKU JUNIOR 2019.

Soutěžili mladí pekaři z Brna, Pardubic, Nové Paky, Kroměříže, Ostravy, Opavy, Hradce Králové, Českých Budějovic, Jeseníku a Českého Těšína

Silvie Svrčková se umístila na II. místě.

Na soutěž se připravovala Silvie společně s Ivanou Sguerziovou z JP 2 pod vedením UOV Adriany Henslerové.

Soutěžící museli prokázat své odborné dovednosti a upéct řadu výrobků ze sortimentu běžného, jemného pečiva a chleba. Odborná komise posuzovala vzhled výrobků, objem, hmotnost, chuť a vůni. Body byly přidělovány i za pořádek na pracovišti a dodržování hygieny při práci. Soutěž trvala dva dny.

Do soutěže se nominovalo 10 soutěžících z 10 škol z ČR, které vyučují obor pekař. Celou soutěž organizačně připravil Svaz pekařů a cukrářů ČR.

Moc blahopřejeme a děkujeme!!!

Tisková zpráva

         

05.04.2019

27. března 2019 pořádala HOA a VOŠ Havířov soutěž v čepování piva. Všichni soutěžící absolvovali exkurzi v pivovaru Nošovicích, kde také napsali test. Poté už v Radegastovně Jitřenka točili pivo podle daných pravidel.

Naše družstvo tvořili žáci oboru kuchař-číšník a to ve složení Munka Tomáš, Hegedüsová Dominika a Stuchlíková Veronika. Soutěže se zúčastnilo 9 družstev. Děkujeme týmu za pěkné 6 místo a vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Pavla Fuksová

05.04.2019

 Ve čtvrtek a pátek 21. - 22. 3. soutěžili naši žáci oboru hotelnictví v celostátní konverzační soutěži v jazyce anglickém a německém v Poděbradech. Soutěž se skládala ze tří částí. Ve čtvrtek soutěžící předvedli 5-minutovou prezentaci na téma "Zdravá výživa" a v pátek proběhl test z cizího jazyka a následně konverzace na odborná témata.

Soutěže se zúčastnili Ondřej Byrtus z HT4, B, Míša Turanová a Ky Vu Trinh z HT 2. A.

Míša TURANOVÁ získala nádherné PRVNÍ MÍSTO v nižší kateg. v německém jazyce

Ondřej BYRTUS  získal úžasné DRUHÉ MÍSTO ve vyšší kateg. v anglickém jazyce

DĚKUJEME A GRATULUJEME!!!

   

23.03.2019

 SKVĚLÝ ÚSPĚCH SOMMELIERŮ A KUCHAŘŮ

V pátek 15. 3. 2019 se konala v Kroměříži mezinárodní gastronomická soutěž Gastro Kroměříž 2018. Žáci naší školy se zapojili do soutěže kuchařů, sommelierů a baristů.

Školu reprezentovali a umístili se

Natálie Babicová a Nela Babicová ze třídy HT 4. A a Dominik Stemon ze třídy KČ 1. – obor sommelier - 2. místo Natálie, 4. místo Nela a 6. místo Dominik

Luboš Jandek ze třídy KČ 1. – obor kuchař – zlaté pásmo

Jan Lukač a Lucie Gombošová ze třídy HT 2.A – obor barista

Děkujeme za vzornou reprezentaci!

20.03.2019

Víte, kdo je se stal cukrářkou roku 2019? Záhada byla rozluštěna 13. 3. 2019. V Avionu se konala soutěž žáků III. ročníku oboru cukrář. Soutěžní dorty vypadaly krásně. Děvčata prokázala, že umí upéct, dokončit a nazdobit dorty různých tvarů a chutí. Bylo se na co dívat.

Rodiče i další rodinní příslušníci fandili, porota hodnotila, pan moderátor s vtipem moderoval, děvčata soutěžila a paní učitelka odborného výcviku Bc. Anna Čunderlová byla s výkony svých svěřenkyň spokojena. Potěšila nás i velká účast našich smluvní partnerů z výroben a cukráren, kde naše žákyně vykonávají odborný výcvik.

 

 

JAKÝ JE VÝSLEDEK? 1. Viktoria Heczková, 2. Zuzana Sližová, 3. Veronika Anlaufová.

      

18.03.2019

Učí se i učitelé. V rámci vzdělávání v projektu Kulinářské umění absolvovali v Brně kurz s názvem Pekařské základy. Paní učitelka odborného výcviku žáky oboru pekař naučí nové technologické postupy a vyzkoušejí nové, moderní receptury.

      

15.03.2019
Moravskoslezský kraj Příspěvková organizace

Albrechtova střední škola je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

http://www.albrechtovastredni.cz/hotelova.html?ida=217&pp=aktuality_1