Úvodní stránka » Spolupráce

I když se naše spolupráce s CSS zúžila, přesto se zachovalo setkání ve formě pečení žáků oboru cukrář s uživateli centra na narozeninovou párty, která se koná vždy jedenkrát v měsíci. V letošním školním roce se uskuteční dvakrát – na podzim a na jaře. Na společné setkání se vždy těší obě 
strany – uživatelé s vedením centra a zástupci naší školy.

Tentokrát pečení vyšlo na žákyně druhého ročníku, třídy KČC 2. – Natálii Blažkovou, Karolínu Křupalovou, Kateřinu Šlauerovou a Kláru Waclawkovou. Děvčata v centru byly poprvé, ale po krátké chvíli rozkoukání už běhaly a pracovaly na plný plyn.

Většinou pečeme pro uživatele centra něco, co mají rádi, a my v rámci dvouhodinového setkání zvládneme udělat. Pro toto setkání si vybrali věnečky z pálené hmoty plněné žloutkovým máslovým krémem, dohotovené přestříkáním čokoládovou polevou. Během této krátké doby musíme vyrobit minimální počet 72 ks (tolik, kolik je v centru uživatelů). Není to jen o tom, abychom pro ně „něco vyrobili“, ale zároveň i zapojili do práce uživatele centra, aby přiložili ruku k dílu a nejen se na nás dívali.

Děvčata, která jsou teprve na počátku druhého ročníku, svou práci zvládly na jedničku a vše se jim povedlo.

 

Mgr. Kamila Foltynová

      

23.10.2018

V pondělí 19. března 2018 uspořádala naše škola další akci pro naši partnerskou organizaci Centrum sociálních služeb v Českém Těšíně. Studenti třetího ročníku oboru Hotelnictví Lukas Jurek a Václav Novák se stali průvodci uživatelů Centra sociálních služeb po městech Český Těšín a Cieszyn. Ale bylo to průvodcovství netradiční. Všechna zajímavá místa byla nafocena a zpracována ve formě prezentace, kterou oba studenti střídavě komentovali. Uživatelé se tak mohli v teple domova seznámit s nejznámějšími místy obou měst. A k dokreslení pohody si pochutnali na kávě a čaji, které jim servírovala Adéla Horečková, rovněž studentka třetího ročníku oboru Hotelnictví. A že se uživatelům akce líbila, dokládá velký potlesk, kterým naše studenty na závěr odměnili. Akci odborně zajistila Bc. Helena Šikulincová.

Ing. Radomír Holý

  

25.03.2018

Letošní první pečení 13. února ve spolupráci s uživateli centra se neslo v duchu Valentýnských oslav.

Na požádání vedení centra jsme pekli tmavou bezlepkovou roládu z kakaa, plněnou šlehačkovou náplní a malinami. Doplněk tvoří ozdoba z potahové hmoty ve tvaru srdíček.

Pečení se účastnily 4 žákyně oboru cukrář, druhého a třetího ročníku (Jana Klapsiová, Natálie Klimoszková, Adriana Czyloková, Markéta Galuszková). Moc si vážíme ochoty těchto dívek se podílet na spolupráci. Pečení je ve volném čase, a přesto se vždy účastní rády a s chutí.

Čím déle trvá spolupráce s Centrem, tím víc vnímám, jak se prohlubují vztahy mezi uživateli i vedením Centra a našimi žáky a kantory. Je to vzájemné se těšení se na další setkání. 

  

 

13.02.2018

Ve středu proběhl v Centru sociálních služeb slavnostní křest kalendáře na rok 2018. Hlavními aktéry na fotografiích s názvem kalendáře "Jako by to byla včera..." se stali uživatelé Centra a naši žáci.
Kmotry kalendáře se stali českotěšínští herci, kteří svým vystoupením okouzlili všechny přítomné.
Kalendář jako všechny předešlé má své osobité a zvláštní kouzlo!

Mgr. Foltynová Kamila
Mgr. Cieslar Pavel

  

26.11.2017

"Podzimní vaření v Gastrocentru"

Tentokrát uživatelé navštívili nás! Dámy s Centra socálních služeb spolu s našimi žáky třídy HT 2. B začali vařit 4-chodové menu. A co si společně uvařili?
Na předkrm: Carpaccio z červené řepy se sýrem a tyčinkami z listového těsta. Polévka byla typicky podzimní. Dýňový krém s opraženými semínky. Jako hlavní pokrm se podávaly: Kuřecí nudličky na pórku, bramborové a celerové hranolky. Ke kávě byly připraveny: Mrkvové šátečky s povidly a tvarohovým krémem.
Spolupráce žen a našich žáků byla nádherná. Pěkné prostředí, přístup všech k práci, skvělé pokrmy = to vše vytvořilo krásnou podzimní atmosféru v naší škole.

Mgr. Milada Marcalíková
Mgr. Pavel Cieslar

     

05.11.2017

Žáci 2.ročníku navštívili uživatele Centra sociálních služeb. Společně vyráběli papírová přáníčka, která žáci nadepsali textem s věnováním podle přání. Uživatelé přáníčkem mohli potěšit své blízké.

Akce byla velmi vydařená, došlo i na povídání o životě, rodině atd...

Mgr. Martina Damková, UOV

  

10.10.2017

Dne 27. 9. 2017 navštívili naši sommelieři Centrum sociálních služeb. A to za účelem nejen narozeninového, ale také je seznámit s vínem.

Žáci David Kaczmarczyk, Adéla Horečková, Monika Ruszová a Martina Kyselá si připravili povídání o víně. Také provedli servis bílého a červeného vína, tak jak jsou zvyklí na soutěžích. Během servisu si Martina připravila povídání nejen o víně. Představila také kroužekkterý máme ve škole.

Měli jsme radost z toho, že jsme byli dotazování nejen na servis vína. Akce se všem moc líbila a těšíme se na další spolupráci.

Mgr. Fuksová Pavla

     

02.10.2017

V úterý 25. 4. 2017 se uskutečnilo poslední pečení v letošním školním roce.

Opět jsme se sešli k naší spolupráci – pečení na narozeninový klub. Tentokrát téměř v jiném složení, protože část týmu odjela na cukrářskou soutěž a část onemocněla. Ze stávajících zůstala jen Adriana Czyloková ze třídy AC 2. Nově přibyly děvčata Ivana Špilová, ze třídy AC 2. a Lucie Knýblová, ze třídy AC 3.

Na konec roku jsme vymysleli trochu náročnější výrobek – kakaovou roládu se šlehačkovou náplní a malinami.

O co nás bylo méně – o to více přišlo na pomoc uživatelek. Tentokrát se jich zapojilo do odpoledního pečení pět. Pomohli nám s vytloukáním vajec a při plnění se zdobením malinami.

Doufáme, že si na zákusku pochutnají.

Těšíme se na další spolupráci, na kterou bychom měli navázat na podzim školního roku 2017/2018. 

Mgr. Kamila Foltynová

     

25.04.2017

V pátek 21. dubna jsme hostili 14 uživatelů Centra sociálních služeb v kavárně Avion. Ochutnali kávu dle svého výběru, obsluhující žáci nabídli skvělé zákusky a barman Lukas namíchal  drink.
Program jsme obohatili odbornou přednáškou paní knihovnice o historii Avionu, učitelky odborného výcviku oboru cukrář, která přednesla výklad o zákuscích a čokoládě.
Uživatelé se seznámili s technologií a procesem, jak se vyrábí ručně plněná pralinka a poté ji ochutnali.
2 hodiny utekly jako voda a žáci byli odměněni řádem tentokrát  ne zlaté vařečky, ale "Řádem zlatého muffinku".
Mgr. Pavel Cieslar

     

21.04.2017

Krásné a pro mnohé netradiční., možná i dojemné, se stalo pondělní odpoledne. Naše cukrářky prvního ročníku předávaly velikonoční beránky uživatelům v Centru sociálních služeb v Českém Těšíně.

14.04.2017
Moravskoslezský kraj Příspěvková organizace

Albrechtova střední škola je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

http://www.albrechtovastredni.cz/hotelova.html?ida=217&pp=aktuality_1