»

Vítáme vás v prezentaci naší multioborové střední školy.

  Podrobné informace o aktivitách jednotlivých oborů najdete výše v sekcích

Hotelová - Polygrafická - Zemědělská - Nástavba

Gastrotrip Korea inicioval a organizuje náš zřizovatel MSK. Naše škola byla oslovena! Nominovali jsme pana Václava Vojcika, učitele odborného výcviku oboru kuchař, a žáka Davida Kaczmarczyka. Studijní pobyt absolvují od 22. 6. 2019, spolu s dalšími pěti gastro školami Moravskoslezského kraje uskuteční v daleké Korei dvoutýdenní stáž. Těšíme se na poznatky, které nám přivezou!

 

13.06.2019
V závěru školního roku město Český Těšín oceňuje nejlepší žáky ZŠ a SŠ. Letos budou oceněné naše opakovaně úspěšné sommeliérky Natálie a Nela Babicovy, letošní absolventky oboru hotelnictví  a „Nejlepší cukrářka Marlenka Cup“ Zuzana Sližová, také naše letošní absolventka v oboru cukrářka.  
Na ocenění Moravskoslezským krajem byl za rok 2019 nominován Ondřej Byrtus, absolvent oboru hotelnictví, předseda Studentského parlamentu, úspěšný reprezentant v jazykových soutěžích, autor vítězného ekofilmu na festivalu Envofilm 2018 a vítěz celorepublikové soutěže pořádané Ministerstvem životního prostředí. Všem děkujeme za dobrou reprezentaci školy a blahopřejeme!
12.06.2019
V celostátní soutěži „Spotřeba pro život 2019“ - tvorba časopisu získal náš tým krásné třetí místo HT2.A  ve složení Daniela Ryszková, Veronika Spratková, Michal Štavelda, s časopisem „Zabalíme, doručíme“ pod vedením Ing. Pavlíny Drozdové. 
Děkujeme a blahopřejeme !

 

12.06.2019

Jak vylepšit vzhled Hlavní třídy? Tím se trápí nejen radnice, ale i občané, dokonce i teenageři. Naši žáci obor aranžér přišli s nápadem vytvořit alespoň pro některé prodejny  výkladní skříně tak, jak se to učí ve škole s paní učitelkou Mgr. Martinou Damkovou. Ne u všech provozovatelů či majitelů prodejen mladí aranžéři našli pochopení, přesto že nežádali o  nějaký  finanční podíl na nákladech. Za to paní starostka přijala tento návrh s nadšením, dokonce vnukla myšlenku zažádat si o dotaci. A tak vznikl projekt s žádostí o finanční podporu Města Český Těšín „Výkladní skříň prodává“. Ve městě bylo vytvořeno pět „vzorových profesionálních“ výkladních skříní. Projděte se městem, sami zkuste určit, které výkladní skříně jsou aranžovány budoucími odborníky aranžéry dnes ještě žáky naší školy.

12.06.2019
10.06.2019

 MEZINÁRODNÍ EKOLOGICKÉ STUDENTSKÉ SYMPOZIUM V ČESKÉM TĚŠÍNĚ.

Na téma „ Mezinárodní rok periodické soustavy chemických prvků“.

International Year of the Periodic Table of Chemical Elements.

 

Dne 25. června 2019, od 9,00 – 15,00 hodin, v prostorách Kulturního a společenského střediska Střelnice, Střelniční 256/1, Český Těšín. Prezence účastníků  bude probíhat od 8,00 hod. Sympozium slavnostně zahájí v 9,00 hod. paní ředitelka Albrechtovy střední školy v Českém Těšíně Ing. Vanda Palowská. MESS je vzdělávací akcí pro žáky a učitele českotěšínských škol, ale také  spřátelených škol z Polska a Slovenska. Ekologické sympozium bude obohaceno o soutěžní výstavu výtvarných, fotografických, kreativních děl a posterů, které budou vytvářet českotěšínské děti MŠ, ZŠ a SŠ.

Pozvánka + program

09.06.2019

Během příštího školního roku 2019/2020 se naši žáci budou setkávat v hodinách anglického jazyka a také v odborných hodinách se slečnou Courtney Nicole Kobos, která díky Fulbrightově komisi bude působit na naší škole a jejím úkolem bude konverzovat s našimi žáky v anglickém jazyce, více v odkaze Info pro rodiče a žáky

08.04.2019

Naši žáci ve čtvrtek a v pátek 21. 3. - 22. 3. 2019 předvedli bravurní výkon v celostátní konverzaci v cizích jazycích v Poděbradech!!!

Míša Turanová z HT 2. A získala 1. místo v 1. kateg. v německém jazyce.

Ondřej Byrtus z HT 4. B získal 2. místo ve 2. kateg. v anglickém jazyce.

Čtěte více v odkaze HOTELOVÁ.

GRATULUJEME !!! COOL !!!

23.03.2019

Majáles studentů českotěšínských středních škol po roční pauze letos opět bude díky iniciativě paní starostky Gabriely Hřebačkové (děkujeme!!!) a naší školy. Na úvodním setkání zástupců města Český Těšín a zástupců všech středních škol bylo ustanoveno nové pojetí této tradiční akce. Majáles bude pro všechny ročníky  středních škol a navíc pro nejstarší žáky škol základních. Termín konání letos byl stanoven na pátek 31. května 2019 v dopoledních hodinách, měl by být i do budoucna s vazbou na městský svátek Den dětí. Průvod městem a symbolické předání klíče od bran města, včetně kulturního programu na náměstí, zůstává. Možná toho bude ještě víc! Záleží, s jakou iniciativou přijde letošní přípravný výbor majálesu, složený ze zástupců studentů a učitelů všech středních škol. Naše škola se ujala nemalého úkolu, stala se hlavním pořadatelem Majálesu 2019.

Těšíme se na společnou velkolepou oslavu mládí v našem městě!

Děkujeme Městu Český Těšín za velkou podporu.

 

15.03.2019
15.03.2019
Moravskoslezský kraj Příspěvková organizace

Albrechtova střední škola je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

http://www.albrechtovastredni.cz/hotelova.html?ida=217&pp=aktuality_1